Ugyanúgy kapna ki Orbántól Bajnai és Mesterházy is a Republikon szerint
Az intézet a Szonda felmérései alapján arra a következtetésre jutott: az Együtt 2014 megjelenése egyelőre nem bővítette jelentősen az ellenzéki tábort.
Az intézet a Szonda felmérései alapján arra a következtetésre jutott: az Együtt 2014 megjelenése egyelőre nem bővítette jelentősen az ellenzéki tábort.
Az Ipsos legfrissebb közvélemény-kutatása alapján az elmúlt hetekben a Fidesz és az MSZP 2-2 százalékpontos veszteséget könyvelhetett el februári, valamint márciusi szavazatgyűjtése után, míg a Jobbik 3 százalékpontot javított helyzetén, amivel egyetlen hónap alatt sikerült behoznia az utóbbi negyedév veszteségeit.
A Fidesz márciusban is megőrizte vezető pozícióját a pártok között, támogatottsága a biztos szavazó pártválasztók körében továbbra is több mint húsz százalékkal nagyobb a szocialista párténál, a Jobbik és a Demokratikus Koalíció (DK) támogatottsága csökkent a Századvég Alapítvány friss közvélemény-kutatásának eredménye szerint.
Tovább szűkült az olló a kormánypártok és ellenzék támogatottsága között az elmúlt egy hónapban, de továbbra is jelentős a Fidesz-KDNP előnye a TÁRKI Társadalomkutatási Intézet májusi pártpreferencia-kutatása alapján.
Nőtt a Fidesz előnye az MSZP-vel szemben mind az összes választókorú, mind a választáson való részvételüket biztosra ígérő és pártot választók körében a Szonda Ipsos közvélemény-kutatása szerint, amelyet a szerdai Népszabadság közölt.
A pártok a választási kampányban jöttek rá arra, hogy a közösségi oldalakban hatalmas erő lakozik. A Webforgalom.hu érdekes statisztikát tett közzé a pártok közösségi oldalakon történő aktivitásáról.
Háromszor annyian támogatják a Fideszt, mint az MSZP-t, a Jobbik 17 százalékon áll, az SZDSZ, az MDF és az LMP támogatottsága nem éri el a parlamenti küszöböt a biztos pártválasztók körében - derül ki a Szonda Ipsos legutóbbi felméréséből, amelyet a Népszabadság csütörtöki száma ismertetett.